Акредитована програма професійної підготовки Міжнародних поведінкових аналітиків (IBA)

Illustration

Програма підготовки сертифікованих поведінкових аналітиків IBA від Українського Інституту Прикладного Аналізу Поведінки відповідає всім вимогам Міжнародної організації поведінкового аналізу IBAO.

Після завершення повної програми навчання:

    Будете володіти теоретичними та практичними знаннями й навичками з прикладного аналізу поведінки. 
    Станете фахівцем в одній із потрібних професій, бо саме поведінкові аналітики мають великий попит, що надає багато можливостей для кар’єрного росту.
    Зможете проводити оцінювання, розробляти та впроваджувати індивідуальні програми, а також контролювати прогрес, щоб переконатися, що втручання є ефективними.
    Зможете працювати в різних закладах: школах, клініках, лікарнях, – а також удома, щоб надавати індивідуальну підтримку дітям і дорослим з особливими потребами.
    Будете мати високу кваліфікацію у зборі та аналізі даних, що дозволить вам приймати рішення на основі доказів щодо втручань, які будуть найефективнішими для кожного клієнта.
    Зможете співпрацювати із сім’ями, педагогами та іншими фахівцями, щоб забезпечити задоволення потреб кожної людини та отримати найкращий результат.
    Будете використовувати науковий підхід до зміни поведінки, який гарантує, що втручання, яке ви використовуєте, базуються на обґрунтованих дослідженнях і підтверджують свою ефективність.


Попередня реєстрація

Illustration
0Дні
0Години
0Хвилини
0Секунди

Яким критеріям потрібно відповідати, щоб стати міжнародним поведінковим аналітиком (IBA):

1

Закінчити повну програму підготовки міжнародних поведінкових аналітиків, що узгоджена IBAO

2

Мати ступінь магістра або практичний досвід у ПАП

3

icon-supervisionCreated with Sketch.

Отримати 50 годин супервізії, що покривають 1000 годин практики

4

Отримати 12 годин підвищення кваліфікації (CEU)

5

Скласти іспит 



* Детальну інформацію зі складання іспиту (доступний українською мовою) на міжнародного поведінкового аналітика (IBA) ви можете отримати на сайті IBAO

Illustration

Акредитована програма підготовки IBA складається з 3 курсів по 2 модулі 

Heading photo

Формати навчання

    Дистанційний
    Очний 
    Змішаного типу
Heading photo

Сертифікація

    Сертифікат від Українського Інституту Прикладного Аналізу Поведінки
Heading photo

Задля ефективного навчання до кожного модулю включено

    Необхідну літературу
    Конспекти 
    Наочні матеріали для практичної роботи
    Цікаві практичні завдання, які допоможуть проструктурувати не тільки набуті знання, а й розпочати застосовувати їх на практиці
    Актуальні статті з поведінкового аналізу, які було зібрано з різноманітних професійних журналів
    Форум для учасників курсу
    2 групових супервізії
    Щотижневі семінари із практичними завданнями
Heading photo

Додатково

    Розпочавши навчання, ви також зможете отримувати супервізії (групові/індивідуальні), які будуть зараховуватися до годин практики під супервізією у вашому обліковому записі на сайті IBAO (практика під супервізією — один з основних критеріїв для отримання дозволу на складання іспиту IBAO)
    Якщо ви навчалися на інших курсах і хочете продовжити навчання в Українському Інституті Прикладного Аналізу Поведінки, ми допоможемо вам перевірити в IBAO, чи можна їх зарахувати до обов’язкових освітніх цілей

Акредитована програма підготовки міжнародних поведінкових аналітиків IBA: 1 курс
Перші два модулі цього курсу нададуть вам фундаментальні знання для розуміння та застосування основних поведінкових концепцій у повсякденних ситуаціях, як на роботі, так і вдома. Крім того, ви дізнаєтеся про різні методи оцінки для навчання людей з особливими потребами, а також про те, як складати програму на основі цих оцінок.

Illustration
  • 1 модуль: "Основні концепції Прикладного аналізу поведінки" - 85 годин


    До завершення цього модулю ви здобудете розуміння розвитку науки Прикладного аналізу поведінки, а також основних концепцій у цій галузі, як з позиції теоретичних основ, так і їхнього застосування. Ви зможете пояснити, продемонструвати та/або застосовувати під супервізією деякі ключові концепції, такі, як підкріплення, шейпінг і поведінковий ланцюжок. Також ви дізнаєтеся, як включити метод дискретних проб у свою роботу, а також як збирати дані та графічно їх відображати.
    Перший модуль ознайомить вас з кодексом етики для поведінкових аналітиків в Україні та кодексом етики Міжнародної організації поведінкового аналізу IBAO, а також розповість, чого очікувати від супервізії і як обрати супервізора.

  • Теми

    ● Історія та розвиток Прикладного Аналізу Поведінки ● Поведінка● Вибір та опис цільової поведінки● Вимірювання поведінки● Підкріплення ● Покарання ● Мотиваційна операція● Види підказок та стратегії їх усунення● Стимульний контроль● Поведінкові ланцюжки● Режими підкріплення● Жетонна система підкріплення● Формування навичок співпраці● Метод дискретних блоків (DTT)● Графічне подання даних ● Супервізія ● Етика 

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля● Аудіолекції з усіх тем модуля● Книга "Візуальний глосарій Прикладного Аналізу Поведінки ПАП", Макото Шибутані ● Конспект "Основні концепції Прикладного аналізу поведінки"● 3 види жетонних систем ● Таблиці для збору даних ● Таблиця для роботи зі статтями 

  • 2 модуль: "Види оцінювання та написання індивідуальної програми" - 70 годин


    До завершення цього модулю ви отримаєте глибоке розуміння оцінювань у галузі ПАП, а також встановлення цілей для здобуття навичок (соціальних та комунікаційних, функціональних та інших). Деякі ключові навички для соціального розвитку обговорюються (наприклад, спільна увага, гра та вербальна поведінка). Також ви вивчите важливі концепції для розвитку мовлення, такі, як вербальні операнти та узагальнення.
    Кожен студент буде проводити оцінку учня та напише програму для нього на основі проведеного оцінювання. Якщо ви наразі не працюєте або не маєте контакту з учнем, цю роботу можна виконати в парах чи невеликих групах, як особисто, так і в онлайн-режимі.
    Етичні питання, пов'язані з встановленням цілей та складання програми, обговорюються протягом усього модулю.

  • Теми

    ● Види оцінок● Взаємодія з батьками● Вінеланд 3● Введення в вербальну поведінку● Раннє втручання● ESDM Денверська модель● VB-MAPP● Дошкільний та шкільний рік● ABLLS-R● AFLS (3) ● Підлітки та дорослі● EFL Essential for living● AFLS (3)● Формування розділеної уваги● Імітація● Формування ігрових навичок● Навчання дискримінації● ІТТ● Безпомилкове навчання та процедури виправлення помилок● Написання індивідуальної програми розвитку● Вимірювання поведінки● Збір даних● Узагальнення та підтримання навичок

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля
    ● Аудіолекції з усіх тем модуля
    ● Конспект "Види оцінювання та написання індивідуальної програми"● Тестування ABLLS-R (керівництво та протокол)● Тестування AFLS (керівництво та 2 протоколи)● Таблиці для збору даних● Електронні та друковані документи для складання індивідуальних програм та протоколів● Таблиця для заповнення для розбору статей● Таблиця для роботи зі статтями 

Акредитована програма підготовки поведінкових аналітиків IBA: 2 курс
Другий курс спрямований на розвиток досліджень у сфері проблемної поведінки в межах Прикладного аналізу поведінки, а також застосування втручань. Наступна частина курсу відповідно зосереджена на розвитку комунікації та методів, які використовуються для навчання в ПАП. Це гарантує, що під час написання програми поведінкові аналітики спочатку розуміють причини проблемної поведінки, а потім формують навички у своїх учнів, які замінять проблемну поведінку.

Illustration
  • 3 модуль: "Методи керування поведінкою" - 70 годин


    До завершення цього модулю ви здобудете розуміння різних функцій поведінки, як проводити оцінку для визначення цих функцій і як розробляти втручання, які спочатку адаптують навколишнє середовище для полегшення навчання, а потім формувати заміщувальну поведінку для проблемної поведінки, що значно покращить якість життя клієнтів.
    Кожен студент проведе оцінку проблемної поведінки учня та складе поведінковий план на основі цієї оцінки. Якщо ви зараз не працюєте або не маєте контакту з учнем, що демонструє проблемну поведінку, цю роботу можна виконати в парах або невеликих групах, як особисто, так і в онлайн-форматі. Цей модуль буде присвячений виключно визначенню причин проблемної поведінки та написанню поведінкового плану, а не його впровадженню. Якщо студенти бажають впровадити поведінковий план, це повинно бути зроблено під супервізією поза межами цього курсу.
    Етичні питання, пов'язані з застосуванням кожної з теорій чи методів, представлених у цьому курсі, обговорюються протягом усього модулю.

  • Теми

    ● Функції поведінки ● Функціональний аналіз● Функціональна оцінка поведінки ● Практичний функціональний аналіз● Етичні аспекти в роботі над проблемною поведінкою● Непрямий аналіз● Прямий аналіз● Функція, підкріплення та заміщувальна поведінка ● Втручання засновані на антецедентах ● Втручання засновані на наслідках● Диференційне підкріплення● Режими підкріплення ● Розробка поведінкового втручання ● Збір та моніторинг даних ● Взаємодія з батьками в роботі над проблемною поведінкою● Тренінг команди для роботи над проблемною поведінкою

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля
    ● Аудіолекції з усіх тем модуля
    ● Конспект "Робота з проблемною поведінкою"● Таблиці для збору даних ● Електронні та друковані документи для складання втручання над проблемною поведінкою● Таблиця для роботи зі статтями

  • 4 модуль: "Вербальна поведінка" - 70 годин


    До завершення цього модулю студенти отримають глибоке розуміння концепцій та застосування вербальної поведінки як для осіб із вокальною комунікацією, так і для тих, хто не має її. Крім того, студенти вивчатимуть дослідження та застосування різних методів навчання, що використовуються в галузі, таких, як поведінковий тренінг навичок (BST), навчання в натуральному середовищі (NET), точне навчання та інші. Робота в рамках курсу включатиме написання планів уроків і їх впровадження.
    Етичні питання, що стосуються застосування кожної з теорій чи методів, представлених у цьому курсі, обговорюються протягом всього модулю.

  • Теми

    ● Розширення такту ● Множинний контроль ● Автокліт● Альтернативна і додаткова комунікація (АДК)● Стратегії розвитку вербальної поведінки з невербальними людьми ● Стратегії розвитку вербальної поведінки з людьми в яких частково сформовано вербальну поведінку ● Стратегії формування діалогу ● Стратегії розвитку рецептивного мовлення ● Навчання на основі еквівалентності ● Інструкції, що базуються на еквівалентності ● Формування навичок за допомогою нееквівалентних взаємозв'язків● Навчання в натуральному середовищі (NET)● Точне навчання ● Стратегії навчання ● Поведінковий тренінг навичок (BST)

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля
    ● Аудіолекції з усіх тем модуля
    ● Конспект "Вербальна поведінка"● Таблиці для збору даних● Таблиця для роботи зі статтями

Акредитована програма підготовки поведінкових аналітиків IBA: 3 курс
У цьому курсі фокус робиться на людях з аутизмом, розумінні їх потреб та управлінні ключовими навичками, які їм будуть потрібні протягом усього життя. Деякі методи навчання, які широко використовуються в галузі ПАП, такі як, відеомоделювання, включені в курс. Останній модуль — це глибоке вивчення методів дослідження в галузі ПАП. У ньому використовуються наукові статті, тому ці методи будуть вам знайомі до завершення навчання.

Illustration
  • 5 модуль: "Робота поведінкового аналітика з людьми з РАС" - 85 годин


    До завершення цього модулю ви отримаєте розуміння втручань на основі доказових методів, що фокусуються на аутизмі, а також стратегій для підтримки осіб з особливими потребами в школах, суспільстві та дорослому віці. Ви зможете застосовувати під супервізією деякі з таких процедур: оцінка соціальних навичок учня, оцінка готовності учня до переходу до школи, упровадження харчового, туалетного тренінгів, тренінгу сну, статеве виховання тощо.
    Етичні питання, пов'язані із застосуванням кожної з теорій чи методів, представлених у цьому курсі, обговорюються протягом усього модулю.

  • Теми

    ● Аутизм● Самоуправління ● Харчова поведінка● Проблеми сну ● Туалетний тренінг ● Інклюзія● Соціальні навички● Статеве виховання● Візуальна підтримка ● Відео моделювання ● Соціальні історії● Використання технічних засобів в роботі з людьми з РАС ● Тренінг команди● Етика 

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля
    ● Аудіолекції з усіх тем модуля
    ● Конспект "Робота поведінкового аналітика з людьми з РАС"● Таблиці для збору даних ● Таблиця для роботи зі статтями

  • 6 модуль: "Методи дослідження" - 60 годин


    До завершення цього модулю ви отримаєте розуміння методів дослідження, що використовуються в галузі ПАП, а також уміння відрізняти між втручаннями, що мають підтверджену ефективність, та тими, що її не мають. Саме тому тема співпраці з іншими дисциплінами також буде розглянута через цю призму. Крім того, вивчаються питання управління організаційною поведінкою та добробуту персоналу. Підсумковою роботою буде прикладна курсова робота з використанням одного з методів дослідження.
    Етичні питання, пов'язані із застосуванням кожної з теорій чи методів, які представлені в цьому курсі, обговорюються протягом усього модулю.

  • Теми

    ● Якість вимірювання поведінки, її оцінка та покращення ● Графічне відображення даних ● Основні принципи та методи експериментального аналізу зміни поведінки● Дизайн перемежовування втручань● Дизайн зі змінними критеріями● Планування та оцінка досліджень у сфері прикладного аналізу поведінки● Дослідження в практиці● Оцінка втручань на основі доказів та співпраці з іншими фахівцями ● Запобігання професійному вигоранню● Організаційний поведінковий менеджмент (OBM) ● Написання та захист курсової роботи

  • Матеріали

    ● Відео лекції з усіх тем модуля
    ● Аудіолекції з усіх тем модуля
    ● Конспект "Методи дослідження"● Таблиця для роботи зі статтями 

1 курс

1 та 2 модулі (155 годин навчання)

1 модуль: "Основні концепції Прикладного аналізу поведінки"2 модуль: "Види оцінювання та написання індивідуальної програми"

2 курс

3 та 4 модулі (140 годин навчання)

3 модуль: "Методи керування поведінкою"4 модуль: "Вербальна поведінка

3 курс

5 та 6 модулі (145 годин навчання)

5 модуль: "Робота поведінкового аналітика з людьми з РАС"6 модуль: "Методи дослідження"

Ціна від УІПАП

ВІД 140$ НА МІСЯЦЬ

Хочеш стати поведінковим аналітиком? 

0Дні
0Години
0Хвилини
0Секунди

Залишились запитання?

Якщо хочете більше дізнатися про навчання та познайомитися із викладачами - заповнюйте реєстраційну форму

Запитання та відповіді 

  • Чим мені допоможе прикладний аналіз поведінки в моїй роботі?

    Прикладний аналіз поведінки (далі за текстом — ПАП) - це наука про принципи нашої поведінки, яка обґрунтована дослідженнями. ПАП допоможе вам оцінювати навички дитини, написати конкретні цілі з метою їх подальшого розвитку та фіксувати дані про їх прогрес. Коли є труднощі в навчанні та прогресі дитини, знання про ПАП допоможуть аналізувати які саме чинники впливають на її поведінку, яким чином адаптувати ваші інструкції, матеріали, цілі, щоб досягнути максимальних результатів в навчанні. 

  • Чим відрізняються рівні знань та відповідальності поведінкового аналітика (IBA) від поведінкового інструктора(IBT)?

    Поведінковий аналітикПроводить оцінювання, розробляє та впроваджує індивідуальні програми, пише цілі та інструкції для виконавця щодо кожної цілі.Навчає інструктора (IBT)/батьків/оточення клієнта впроваджувати втручання.Відстежує прогрес з метою переконатися, що втручання є ефективними.
    Поведінковий інструктор
    Впроваджує втручання під керівництвом поведінкового аналітика (IBA).
    Збирає дані щодо прогресу згідно з системою збору даних, який підготував поведінковий аналітик.

  • Який отримаю сертифікат? 

    Сертифікат Українського Інституту Прикладного Аналізу Поведінки (сертифікат визнається IBAO, що надає змогу складати іспит на Міжнародного поведінкового аналітика IBA).Сертифікат про підвищення кваліфікації державного зразка. 

  • Яка тривалість навчання? 

    19 місяців (перерви між модулями в рамках курсу 1 місяць; перерви між курсами - 2 місяці). Перерви в навчанні необхідні для отримання студентами CEU та супервізій. 

  • Який формат курсу? 

    Наразі курс є дистанційним. Враховуючи даний формат наші викладачі розробили найефективніші стратегії навчання не тільки теоретичні, але й практичні. 
    Щотижня відкривається тема на онлайн платформі. 
    Кожна тема містить:
    ● Лекцію (відео, аудіо запис, текстову версію)● Розгорнутий конспект та робочий конспект ● Прикладне завдання● Термінологію в Quizlet (аудіо термінів для зручного вивчення в будь-яких умовах)● Статтю● Семінар (щотижнева зустріч з викладачами)● Групові супервізії● Форум Телеграм канал для обговорення теми● Додаткові матеріали ● Тестування у форматі запитань з множинним вибором
    !!! Додатково до кожного модулю включено 2 групові супервізії

  • Що ще необхідно, щоб скласти іспит на міжнародного поведінкового аналітика?

    Всі деталі на сайтах ІВАО www.theibao.com (див. український переклад) або УІПАП www.uiaba.org  

  • Якою мовою відбувається навчання? 

    Навчання на українській мові. 

  • Чи можу я брати супервізії у викладачів УІПАП?

    Ви можете проводити супервізії з будь-яким фахівцем, що відповідає вимогам ІВАО.
    Для наших студентів ми пропонуємо доступні супервізії:
    Груповий та індивідуальний формат супервізійДо кожного модуля включено 2 години групових супервізій (12 годин за всю програму навчання)
    Для студентів УІПАП:
    Групова супервізія - 600 гривень за годинуІндивідуальна супервізія - 1000 гривень за годину 

  • Яким чином я можу зареєструватися, щоб почати збирати години супервізії для іспиту IBAO?

    Форма для реєстрації в ІВАО:

    https://forms.gle/9E8AHqarxgrrM4GF9

  • Чи рахується моє попереднє навчання з прикладного аналізу поведінки?

    Кожен випадок розглядається окремо, залежно від курсу. Будь ласка, надішліть нам копії ваших сертифікатів (moc.liamg%40au.abaetutitsni), щоб ми могли підтвердити, чи надається вам знижка або, чи можете ви приєднатися до навчання після одного/декількох модулів. 

  • Коли планується початок наступної групи студентів?

    Наступна група почне навчання 01 жовтня 2024.

    Відкривається доступ до теми ознайомлення з платформою та іншими організаційними питаннями з моменту отримання першого внеску за навчання.

  • Коли планується початок наступної групи студентів?

    Наступна група почне навчання 01 жовтня 2024.

    Відкривається доступ до теми ознайомлення з платформою та іншими організаційними питаннями з моменту отримання першого внеску за навчання.